Режим роботи магазину:
ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00

Свято для власників рибальських ехолотів: з’явився унікальний автоматичний регулятор положення трансдьюсера!

Категорії
Ця стаття була оновлена 09 12 2021

Для чого придумали регулятор трансдьюсера?

Сканування водойми ехолотом дозволяє вирішити одразу кілька питань:

  1. Здійснювати пошук риби та бачити її розміри, оцінювати її видовий та кількісний склад.
  2. Досліджувати рельєф дна водойми та виявляти місця, де може знаходитись риба.
  3. Своєчасно дізнаватися про підводні перешкоди (топляк, каміння, підводну рослинність,  мілини, тощо. Це дозволяє вчасно уникати зіткнень із ними. 

От тільки є одна проблема, і це – положення датчика ехолота.

Жорстко закріплений на човні датчик ехолота під час руху човна постійно змінює своє положення відносно поверхні води. Відтак, його сенсор не в повній мірі вловлює ехолокаційний сигнал, відбитий від дна та підводних предметів. Результатом є спотворення картинки на екрані ехолота та недостовірність отриманих даних.

Для того, щоб сигнал був чітким, а зображення на екрані – якісним, повним і максимально детальним, датчик ехолота повинен бути постійно розташованим паралельно водній поверхні (або горизонту).

Проте досягти цього при жорсткому кріпленні трансдьюсера практично неможливо. Навіть якщо човен стоїть на місці, його розхитують хвилі, вітер і люди, які пересуваються всередині. Що вже казати про якість сканування під час поїздки, особливо на швидкості або при зміні тангажу.

Ця проблема вирішується за допомогою спеціального пристрою – регулятора кута нахилу трансдьюсера.

Регулятор дозволяє оперативно підлаштувати положення датчика ехолота під тангаж або повздовжній нахил човна. А відтак, отримувати завжди достовірну та інформативну картинку на екрані. Мова йде про модель Stronger RL 200 PRO.

Дізнатися все про неї та придбати ви можете за посиланням у нашому інтернет-магазині stronger.in.ua.

Переваги регулятора трансдьюсера Stronger RL 200 PRO – це:

  • можливість високоточного (прецизійного) регулювання положення датчика;
  • можливість керувати трансдьюсером дистанційно, за допомогою виносної панелі керування з кількома додатковими корисними функціями.

Компанія Stronger також розробила вдосконалену версію регулятора з дистанційним керуванням, яка робить сканування водойми більш комфортним. Про цю нову версію регулятора піде мова далі.

В чому полягає унікальність нового регулятора трансдьюсера Stronger?

Попередня модель регулятора Стронгер вимагала, аби власник самостійно обирав оптимальне положення датчика, слідкуючи за якістю зображення на моніторі та змінюючи кут нахилу датчика за допомогою дистанційної кнопкової панелі. Звісно, ця процедура хоч і була дуже простою, проте потребувала певної підготовки власника та часу.

Основною перевагою нової моделі є повністю автоматична регуляція положення трансдьюсера ехолота.

Прилад самостійно підтримує потрібний кут нахилу й утримує датчик чітко паралельно поверхні води, навіть на хвилях або при зміні швидкості руху човна. Завдяки цьому ехолот завжди повністю вловлює відбитий сигнал. Завдяки цій особливості приладу, його власник отримує чітку картину того, що відбувається у водоймі, а також достовірні дані про глибину, відстань до підводних об’єктів та їхні розміри.

Власнику ехолота потрібно лише увімкнути автоматичний регулятор на початку риболовлі та вимкнути в кінці, ніякі додаткові маніпуляції не потрібні.

Після увімкнення живлення регулятор опускає датчик в оптимальне (ідеально горизонтальне) положення й утримує в ньому, автоматично підлаштовуючи кут нахилу під горизонт.

Після вимкнення регулятор так само автоматично підніме трансдьюсер у верхнє положення, аби він не заважав швартуванню човна.

Окрім очевидного комфорту для власника ехолота, новий регулятор забезпечує ще дві важливі переваги:

  • дозволяє уникати «заповітрення» датчика під час руху човна;
  • утримує датчик так, аби зменшити його гідроопір під час руху.

Заповітрення зафіксованого в одному положенні датчика виникає, коли човен змінює швидкість або виходить на глісер. Внаслідок цього виникає повітряна бульбашка, яка проходить під дном човна назад, до датчика, та перекриває відбитий сигнал. Результат очевидний для всіх, хто знайомий із принципом роботи ехолота: постійні збої, які спотворюють зображення на екрані.

Опір трансдьюсера ехолота набігаючій воді хоч і не така велика проблема (враховуючи «скромні» габарити пристрою), проте вона може викликати певні труднощі. Невдало зорієнтований трансдьюсер буде дещо зменшувати швидкість човна, сповільнювати вихід на глісер та набір потрібної швидкості. Як наслідок – витрати пального човновим мотором збільшуються, а керування човном ускладнюється. Помітити ці складнощі можна під час довгих переходів та на значній швидкості.

Якщо ж на човні встановлено новий регулятор положення датчика ехолота, ці нюанси не виникнуть. Регулятор автоматично відкоригує кут нахилу трансдьюсера, аби він не заважав руху човна і не заповітрювався.

Що ще відомо про нову модель регулятора трансдьюсера?

Прилад отримав два рівні захисту від корозії:

  • він виготовлений із нержавіючої сталі;
  • в місцях контакту з майданчиком для кріплення та човном регулятор вкритий міцним шаром спеціального фарбового покриття.

Ще одне цікаве й корисне рішення для безпеки – люфт регулятора. Він викликає здивування у тих, хто вперше знайомиться з новинкою. Дійсно, в крайніх положеннях (верхньому та нижньому) регулятор жорстко фіксується. Проте в діапазоні між ними регулятор має деякий вільний хід. Це рішення дозволяє «амортизувати» неочікувані удари об підводні перешкоди. А відтак – запобігає пошкодженню приладу та встановленого на ньому датчика. Додамо, що регулятор дуже компактний та легкий.

Пристрій запатентований виробником (компанією Stronger), вже надійшов у серійне виробництво і дуже скоро з’явиться в нашому каталозі.

І хоча про остаточну ціну говорити ще рано, ми гарантуємо, що вона буде дуже вигідною в спеціалізованому інтернет-магазині stronger.in.ua.

А передзамовлення новинки ви можете зробити прямо тут і зараз. Скористайтеся можливістю потрапити в число перших власників унікального пристрою, який зробить ваше дозвілля ще цікавішим та продуктивнішим!

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*